دسته‌ها
متفاوت

استخاره گرفتن

استخاره گرفتن یکی از کارهایی است که افراد مذهبی مسلمان انجام می دهند. روش های گرفتن استخاره می تواند استخاره با قرآن و یا استخاره با تسبیح و یا استخاره آنلاین باشد. معمولا مسلمانان برای کارهای مهم خود مانند پیوند زناشویی , خرید منزل , راه اندازی کسب و کار و … از افراد مجرب و مطمئن استخاره می گیرند. استخاره ازدواج بین جوانان مذهبی بیش از همه استفاده می شود. البته باید توجه کرد که در این زمینه بایستی مراقب بود که افراطی صورت نگیرد.

 

استخاره گرفتن
استخاره گرفتن

برای انجام هر کار مذهبی مانند استخاره بایستی آداب خاصی رعایت شود. برای استخاره در ابتدا باید شما اعتقاد به آن داشته باشد سپس نیت کرده و دعای مربوط به آن را بخوانید پیشنهاد می گردد سه مرتبه سوره توحید و سه مرتبه ذکر صلوات را نیز قرائت نمائید. نکته بسیار مهم این است که برخی افراد بدنبال نشانه برای اعتقاد آوردن به استخاره هستند. پیشنهادی که به این دوستان می شود این است : یک بار نزد یک فرد شناخته شده و مورد تایید استخاره نمائید اگر درست بود به آن اعتقاد بیاورد. چون این مسئله یک عمل اعتقادی است نه یک عمل مادی و عقلی.

استخاره با قرآن
استخاره با قرآن

روش استخاره گرفتن انواع مختلفی دارد. این عمل می تواند با قرآن یا تسبیح صورت گیرد. ممکن است از خود بپرسید در چه زمانی باید استخاره گرفت ؟ توصیه شده در زمانی که برای انجام کار مهمی تحقیق و مشورت کرده اید و نتوانسته اید انجام یا عدم انجام آن کار را تشخیص دهید می توانید نزد شخص مورد تاییدی استخاره کنید . که از این دو راهی نجات پیدا کنید. ولی باید توجه کنید که برای هر کار ساده ایی نباید استخاره گرفت. با پیشرفت تکنولوژی استخاره آنلاین نیز در فضای مجازی بوجود آمده که البته به شما پیشنهاد نمی گردد . چرا که فرد متقی و مورد تاییدی این کار را انجام نمی دهد.

استخاره با تسبیح
استخاره با تسبیح

افراد صاحب نام بسیاری در ایران وجود دارند که شما می توانید با رجوع به آنها استخاره کنید. ارتباط بین استخاره کننده و خداوند بسیار مهم است چرا که بواسطه آن شخص کتاب خدا باز شده و فریضه ایی برای ما تعبییر می گردد. در این زمینه امام خمینی می فرماید:

پس از آنکه انسان به کلی در امری متحیر و وامانده شد، به طوری که نه عقل، او را به خوبی و بدی آن راهنمایی کرد و نه عاقل دیگری راه خیر و شر را به او فهماند، و نه خدای جهان دربارهٔ آن کار تکلیفی و فرمانی داشت که راهنمای او باشد، در این صورت که هیچ راهی برای پیدا کردن خوب و بد در کار نیست و دین‌دار و بی‌دین به ناچار یک طرف را اختیار می‌کنند و کورکورانه و متحیرانه و دودل، آن را انجام می‌دهند.

استخاره ازدواج
استخاره ازدواج

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *