دسته‌ها
متفاوت

هشت گام تا موفقیت

اگر بدنبال اصول موفقیت در زندگی هستید ما به شما هشت گام تا موفقیت را معرفی خواهیم کرد. اصول موفقیت در زندگی به شما کمک می کند تا بسوی پیشرفت خود گام های سریعتری بردارید. اما به راستی موفقیت چیست ؟ موفقیت در زندگی رسیدن به خواسته های انسان است که قبلا برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کرده . پارامترهای ثابتی مانند تلاش و پشتکار و داشتن آگاهی در مورد موضوع وجود دارد ولی دانستن برخی دیدگاه ها از زوایای دیگر نیز می تواند مفید باشد.

هشت گام تا موفقیت
هشت گام تا موفقیت

افراد موفق در جهان رفتارهای خاصی دارند که طبق الگوی NLP بهتر است آن رفتارها را دنبال کنید. در این زمینه طبق نظریه ارسطو موفقیت یک کنش نیست, بلکه یک عادت است .

گام اول : تصور هدف‌

اهدافتان را بگونه ایی تصور کنید که انگار اتفاق افتاده اند. فقط کافیست چشم هایتان را ببندید و آن چیزی را که می خواهید تصور کنید. رویاهای خود را در ذهنتان مانند فیلمی به نمایش بگذارید. این کار به ذهنتان می آموزد که بدنبال چه چیزهایی باشد.

گام دوم : بروز رسانی باورهای ذهنی تان

همه ما باورهای ذهنی داریم. باورهای منفی هیچگاه شما را به موفقیت نزدیک نخواهد کرد. باورهای منفی خود را با باورهای مثبت بروز رسانی کنید. باورداشته باشید که شما هم می توانید موفق شوید. چرا که نه.

اصول موفقیت در زندگی
اصول موفقیت در زندگی

گام سوم: در کمتر از 5 دقیقه باورهایتان را تغییر دهید

تصویر سازی ذهنی برای رسیدن به موفقیت امری بسیار ضروری است. تمرینی برای عادت سازی رسیدن به اهدافتان هر روز انجام دهید. روزی 5 دقیقه اهدافتان را با فعل حال بر روی کاغذی بنویسید. بطور مثال من خانه بزرگی که در ذهنم است را دارم. من ماشین مورد علاقه ام که در ذهنم هست را دارم .

گام چهارم : 15 دقیقه پیش از موعد حاضر باشید

سر وقت بودن یکی از رموز انکار ناپذیر موفقیت است. اگر مهارت سر وقت بودن را ندارید سعی کنید با تمرین حضور 15 دقیقه زودتر در محل کار خود به آن دست یابید.

رمز و راز موفقیت
رمز و راز موفقیت

گام پنجم : توانایی شنیدن کلمه ” نه NO ” را در خود ایجاد کنید

اگر بتوانید توانایی شنیدن کلمه ” نه ” را در خود پرورش دهید خود را به یک آدم بزرگی تبدیل کرده اید. وقتی تلاش می کنید ” نه ” نشنوید انرژی زیادی از شما به هدر می رود. بهتر است به خود بیاموزید از کلمه ” نه ” نترسید. توجه کنید ” بله ” هایی که شما خواهید شنید در دنیایی از ” نه ” ها جای گرفته اند برای رسیدن به ” بله ” ها باید از ” نه ” ها گذشت. برای جواب‌های منفی که در طول روز می‌شنوید، یک هدف تعیین کنید. این کار امپراتوری شما را خواهد ساخت.

گام ششم : حواس‌پرتی‌ها را حذف کنید

در زندگی موارد زیادی اطراف ما وجود دارد که حواس ما را پرت می کند. باید بتوانید از آنها دوری کنید. این کار وقت کافی برای افکار عمیقی که می تواند در موفقیت شما سهم بزرگی داشته باشد بوجود خواهد آورد.

رمز و راز موفقیت
رمز و راز موفقیت

گام هفتم : در یک حباب قرار گیرید

حضور افرادی و چیز هایی که مانعی برابر شما و موفقیت تان هستند از زندگی تان پاک کنید. دیدن برنامه های غیر ضروری تلویزیون تفریح های غیر ضروری با افراد ناباب می تواند نمونه ای از این کار باشد. نگران صحبت های دیگران نباشید و به موفقیت خود فکر کنید.

گام هشتم : سرمایه گذاری و اقدام بر روی خود

به فرصت، زمان، یادگیری و قدرتتان توجه کنید. خود را بشناسید و برای پرورش توانایی های فردی خود که قوی تر هستند , هزینه کنید. مثلا اگر شما در سخنوری مهارت دارید سعی کنید با آموزش ها و برزورسانی های مداوم خود را کاملتر کنید. بدانید که موفقیت success در نزدیکی شماست.

موفقیت چیست
موفقیت چیست

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *