دسته‌ها
متفاوت

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا بزرگترین فروشگاه آنلاین ایران است. این فروشگاه اینترنتی با تراکنش میلیادری و بازدید میلیونی روزانه , بزرگترین سهم تجارت الکترونیک ایران را از آن خود کرده است. دیجی کالا خود را مرجعی تخصصی برای نقد و بررسی و فروش اینترنتی کالا در ایران معرفی نموده است. دسته بندی های مختلف کالا مانند کالای دیجیتال , لوازم خانگی , لوازم شخصی , فرهنگ و هنر و ورزش و سرگرمی با تنوع زیاد در دیجی‌کالا به مشتریان عرضه میگردد. از جمله زیر مجموعه های این شرکت دیجی‌ استایل و فیدبو می باشد.

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

شعار دیجی کالا  بررسی , انتخاب و خرید آنلاین است و این شرکت توانسته با معرفی و عرضه محصولات خود با این رسالت عمل کند. دفتر این شرکت در نزدیکی میدان ونک تهران واقع می باشد. این شرکت در سال 1383توسط دو برادر به نام های حمید محمدی و سعید محمدی ایجاد گردید. پرسنل اولیه دیجی کالا 5 نفر بوده و این تعداد تا سال 1392 به 200 نفر رسید. به نظر مدیران این شرکت ارزش دیجی کالا تا پایان سال 1394 به بیش از 500 میلیون دلار رسیده.

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

درباره ایده راه اندازی دیجی کالا , برادران محمدی بیان کردند در سال 1383 , زمانی که برای خرید دوربین دیجیتال به خیابان جمهوری رفته بودند , پس از خرید دوربین و لنز دست دوم ( به جای لنز نو ) تصمیم به راه اندازی فروشگاهی اینترنتی به هدف بررسی کالا و فروش صادقانه آن , دست به راه اندازی دیجی کالا زدند. این کار علاوه بر راه اندازی بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور با سود بسیار برای برادران محمدی بلکه راهی برای ایجاد اشتغال هزاران جوان جویای کار بصورت مستقیم و غیر مستقیم هم شد.

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

از جمله وبسایت های زیر مجموعه دیجیکالا عبارتند از: دیجی‌ استایل (مخصوص فروش پوشاک) و فیدیبو (محصولات کتاب الکترونیکی) . که اساس ارائه این محصولات نیز برپایه فروشگاه آنلاین می باشد. برخی دیجی کالا را آمازون ایران می نامند. این فروشگاه اینترنتی به غیر ای 7 روز گارانتی بازگشت , خدمات پس از فروشی برای کالاهای خود ندارد ولی سعی می کند از نظر کیفیت بهترین کالاهای روز را به مشتریان خود ارائه دهد.

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 

از جمله افتخارات دیجی کالا را می توان به شرح زیر نام برد:

  • انتخاب شده به عنوان بهترین کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیکی در چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات سال 1393
  • انتخاب شده در جمع 10 قهرمان کارآفرینی دنیا در کنگره جهانی کارآفرینی در سال 2014 مسکو
  • انتخاب شده بهترین سایت خرده فروشی آنلاین در ششمین جشنواره وب ایران در سال 1392
  • انتخاب شده دومین اجلاس جهانی نشان منتخب سال 1392
  • انتخاب شده بهترین وب سایت فروشگاه اینترنتی در پنجمین جشنواره وب ایران در سال 1391
  • انتخاب شده برترین طراحی کاربردی در پنجمین جشنواره وب ایران در سال 1391
  • انتخاب شده برترین سایت فروشگاه اینترنتی در سومین دوره جوایز فناوری ایران در سال 1391
  • انتخاب شده همایش ملی توسعه دانایی محور  سال 1388
  • کسب نشان مرکز کیفیت‌های برتر در سال 1388
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

ازجمله رسالت های دیجیکالا ارائه محتوای فنی و تخصصی در مورد محصولات خود می باشد. این مسئله تا جایی بین مشتریان اهمیت دارد که کاربران دیجی کالا را به عنوان فروشگاه آنلاین مرجعی قبل از خرید محصولات مورد نظر خود می دانند.  راه اندازی رسانه تصویری دیجی‌کالا یا DigiKala TV نیز در این مسیر روشنگر بسیار مفیدی برای مشتریان آن بوده تا قبل از خرید بصورت کاملا مفصل از مشخصات کالاهای ارائه شده مطلع گردند. digikala app

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 

 

 

پارسا معتمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *