دسته‌ها
متفاوت

ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از مراحل ایجاد یک کسب و کار معتب راست. اگر شما شرکتی را بصورت رسمی ثبت نمائید می توانید با سایر شرکت های معتبر تعاملات اقتصادی برقرار سازید. بدین منظور راهکارهای ویژه ایی در نظر گرفته شده است. شما می توانید خودتان بصورت کاملا شخصی اقدام به انجام مراحل ثبت شرکت نموده و یا با پرداخت هزینه ایی مشخص از سایر شرکت های مشاور که مجری انجام ثبت شرکت هستند بهره ببرید. از پایه ایی ترین کارها در اداره کل ثبت شرکتها,  استعلام ثبت شرکت می باشد.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

اگر شما قصد واردات به داخل کشور و یا صادرات کالا از خارج کشور دارید یک نمونه از کسب و کار را طراحی کرده اید و کسب و کارهای مختلفی در جامعه وجود دارند و برخی در طول زمان بدنیا می آیند. پرورش یک استارت آپ یا وب سایت فروشگاهی می تواند نمونه های دیگری از این دنیای تجاری باشد. برای رسمی کردن هر کسب و کاری نیاز به ثبت آن است تا قابلیت رشد و پیشرفت در بازار را داشته باشد.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل به دو نفر و شرکت‌ های سهامی عام و خاص به سه نفر احتیاج است. اگر قصد راه اندازی شرکتی را دارید بهتر است شرکای قابل اعتمادی پیدا کنید. در مرحله بعد بایستی به وبسایت اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مراجعه نموده و فرم پذیرش تاسیس را بدقت مطالعه و پر نمائید.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

در مرحله بعد بایستی نام مناسب برای شرکت خود انتخاب نمائید. به ترتیب می توانید 5 نام را برای شرکت خود انتخاب نموده تا نهایتا یکی از آنها انتخاب گردد. قوانین ویژه ایی برای انتخاب نام شرکت وجود دارد که می توانید آن را از وب سایت ذکر شده دانلود نمائید. در مرحله بعد بایستی نوع فعالیت خود را با مشورت دیگران بصورت صحیح مشخص کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

پس از رفتن به مرحله بعدی بایستی آدرس محل شرکت را مشخص نمائید. این امر بسیار مهم است چرا که در آینده تمام مدارک از طرف سازمان ثبت شرکت‌ها به این آدرس فرستاده می شود. پس بایستی دقت لازم بشود. در گام بعدی بایستی حداقل سرمایه شرکت مشخص شود, حداقل سرمایه برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد. در مرحله بعدی که اشخاص نام دارد باید نام و شماره ملی شرکای خود را وارد اگر تعداد شرکا بیش از 150 نفر باشد باید فرم دیگری را از سایت دانلود نمائید.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

در مرحله هشتم بایستی سمت اشخاص مانند (مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و …) و همچنین تاریخ شروع فعالیت مشخص گردد. پس از آن بایستی نام شرکا و میزان سهم آنها مشخص گردد. پس از آن بایستی اطلاعات نماینده شرکت و اختیارات آن درج گردد. اگر می خواهید برای شرکت خود شعبه داشته باشید بایستی اطلاعات آن درج گردد. در مرحله انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی بایستی روز و ماه سال مالی خود را وارد نمائید.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

طبق توضیحات سایت در مرحله سیزدهم بایستی صورت‌ جلسه مؤسسین, هیئت مدیره یا  اداره‌کننده‌ متناظر با نوع شخصیت حقوقی انتخابی را به‌طور کامل تایپ کنید. پس از آن متن اظهارنامه یا تقاضانامه‌ خود را  وارد نمائید. در مرحله بعد با کلیک بر روی گزینه دریافت متن اساسنامه فرمی پر شده بر اساس اطلاعات وارد شده قبلی به شما نمایش داده می شود اگر اطلاعاتی را ناصحیح وارد نموده اید می توانید آن را تحصیح نمائید.

مدارک ثبت شرکت عبارتند از:

  • دو نسخه شرکت‌نامه تکمیل‌شده
  • دو نسخه تقاضانامه تکمیل‌شده
  • دو نسخه اساسنامه تکمیل‌شده
  • اصل مجوز فعالیت از مراجع ذی‌ربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد
  • تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه شرکا و مدیران و هیئت نظارت، در صورت داشتن هیئت نظارت (در مواردی که تعداد شرکا بیش از ۱۲ نفر باشند.)
  • اصل گواهی عدم سوءپیشینه جهت اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل
  • دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین
  • اصل وکالت‌نامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد
  • ارائه اقرارنامه مدیران و بازرسان

در مرحله آخر مدارک لازم را به امضای تمام شرکا برسانید و به آدرس تهران  اداره‌ ثبت شرکت‌ها از طریق پاکت‌های مخصوص ارسال کنید.

اداره کل ثبت شرکتها , سازمان ثبت اسناد منابع مهمی برای استعلام ثبت شرکت هستند. البته اداره ثبت اسناد و ادارات و سازمان های دیگر در این رابطه پورتال های کاربردی راهاندازی نموده اند که شما می توانید بدون حضور فیزیکی در محل به سوالات خود پاسخ دهید.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *