دسته‌ها
متفاوت

برانکو ایوانکوویچ

برانکو ایوانکوویچ Branko Ivanković سرمربی سابق تیم ملی ایران یکی از چهره های شناخته شده در فوتبال کشور می باشد. وی سرمربی گری تعدادی از تیم های مطرح باشگاهی را نیز به عهده داشته . تحصیلات برانکو ایوانکوویچ در زمینه مربی گری فوتبال است . برانکو و همسرش برای مدتی در ایران زندگی می کردند و با فرهنگ ایرانی آشنا می باشند. دختر برانک‌و نیز در ایران زندگی می کرده و با بسیاری از افراد مشهور ایرانی و خارجی دیده شده. در کل کارنامه برانکو ایوانکوویچ از طرف کارشناسان فوتبال ایران مثبت ارزیابی می شود.

برانکو ایوانکوویچ
برانکو ایوانکوویچ

هترین رتبه ایران در این رده‌بندی، در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۵، زمانی که تیم ملی ایران برای نخستین‌بار بدون دردسر راهی جام جهانی می‌شد، در رده‌بندی فیفا نیز جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده بود و با قرار گرفتن در رده پانزدهم رده‌بندی فیفا یک رکورد تاریخی را از خود برجای گذاشت. سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران را در آن زمان، برانکو ایوانکوویچ بر عهده داشت.

تحصیلات برانکو ایوانکوویچ
تحصیلات برانکو ایوانکوویچ

هنگامی که پرسپولیس نیز همانند بسیاری از باشگاه‌های دیگر ایرانی در بحران بود، نژادفلاح مدیرعامل وقت پرسپولیس، به استانبول رفت و با برانکو ایوانکوویچ وارد مذاکره شد؛ در نهایت باشگاه پرسپولیس با توجه به قول‌های حسین هدایتی جهت پرداخت مبلغ قرارداد برانکو، با او به توافق رسید و برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شد.

برانکو و همسرش
برانکو و همسرش

برانکو در دوران بازی قهرمان لیگ و جام حذفی کرواسی شد. به عنوان مربی هم افتخارات بسیاری دارد که سومی جام جهانی ۹۸ با کرواسی، سومی جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا با ایران، صعود و حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ و قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ با ایران از مهم‌ترین آن‌هاست. در عرصه باشگاهی هم قهرمان لیگ کرواسی و چین شده و نایب‌قهرمان ایران. او جام حذفی را هم در کرواسی، امارات و عربستان برده است.

دختر برانک‌و
دختر برانک‌و

ولادیسلاو بگوویچ یک مربی کروات بود که در ابتدای شکل گیری پرسپولیس مربی این تیم شد و استانکو پوکله پوویچ به همراه ایوان مت کوویچ در دهه هفتاد مربی پرسپولیس بوده اند.

کارنامه برانکو ایوانکوویچ
کارنامه برانکو ایوانکوویچ

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *