دسته‌ها
متفاوت

آیت الله سید علی خامنه‌ای

آیت الله سید علی خامنه‌ای Ali Khamenei , مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران می باشند که پس از بنیانگذار انقلاب به رهبری ایران منسوب گردیدند. زندگینامه رهبر انقلاب پیش از سال 1357 همراه با حوادث مختلف در جریان پیروزی جمهوری اسلامی ایران و سرنگونی حکومت پهلوی فراز و نشیب هایی داشته است. مقام معظم رهبری همواره سعی خود را در جهت تقویت کشور عزیزمان ایران داشته و توجه خاصی به جوانان برای پیشرفت ایران اسلامی داشته اند.

آیت الله سید علی خامنه‌ای
آیت الله سید علی خامنه‌ای

سید علی خامنه‌ای متولد 1318 در شهر مشهد می باشند. نام اصلی ایشان سید علی حسینی خامنه است. ایشان روحانی مومن از جد سادات دومین رهبر انقلاب اسلامی , فرمانده کل قوا و امام جمعه تهران می باشند. طبق اصل 107 و 110 قانون اساسی جمهوری اسلامی , امام خامنه ایی بالاترین مقام رسمی کشور را دارند. مجله فوربس ایشان را هجدهمین فرد قدرتمند جهان معرفی نموده.

سید علی خامنه‌ای
سید علی خامنه‌ای

سید علی از 4 سالگی به مکتب رفته و پس از آن در مدرسه ابتدایی به تحصیل مشغول شده . وی پس از آن ذوره متوسطه را شروع نموده که بدلیل فعالیت های سیاسی نتوانسته تحصیلات کلاسیک خود را به پایان برساند. ایشان در حوزه علمیه مشهد , نجف و قم به تحصیلات حوزوی خود پرداخته و نزد اساتید بنامی چون امام خمینی , سید محسن حکیم , ابوالقاسم خویی , سید محمود شاهرودی , میرزا باقر زنجانی , میرزا حسن بجنوردی به یادگیری علوم مذهبی پرداخته.

Ali Khamenei
Ali Khamenei

بدلیل فعالیت های موثر سید علی پیش از انقلاب , دشمنان در جریان یکی از سخنرانی های ایشان در مسجد ابوذر تهران , بوسیله بمب جاسازی شده در ضبط صوتی را منفجر کردند که در جریان این ترور آسیب جدی به دست رهبر انقلاب وارد شد. مزدوران نمیدانستند که دست خدا بالاترین دست هاست و به هیچ وجه نمی توانند با تقدیر الهی که رهبری سید علی بر ایران است مبارزه کنند.

زندگینامه رهبر انقلاب
زندگینامه رهبر انقلاب

این یار دیرینه امام خمینی سال های در پست های مختلفی مانند ریاست جمهوری به ایران خدمت نموده و همچون سخنان قدرتمندش قوت قلبی برای مردم ایران می باشد. سید علی پیش از انقلاب بارها بازداشت و شکنجه و حتی تبعید شد . وی در سال 1368 توسط مجلس خبرگان به رهبری ایران انتخاب شده و نزدیک به سه دهه سکان نظام جمهوری اسلامی را بدست داشته.

ولایت فقیه
ولایت فقیه

 

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *