در این دسته بندی سعی داریم اخبار و اطلاعاتی کاملا متفاوت را به شما عرضه داریم. عنوان متفاوت بدین منظور  انتخاب شده که دست نویسندگان ما برای ارائه اخبار به شما بازتر باشد.

تا علاوه بر موضوع سایت که در زمینه فناوری اطلاعات و اخبار تکنولوژی است بتوانند شما را از مسائل دیگر نیز مطلع سازند.

ما در طول روز شاهد اتفاقات مختلفی مانند بالا و پایین شدن قیمت های ارز, طلا , خودرو و غیره هستیم و ممکن است این اطلاعات برای دیگران هم مفید باشد.

مهم نیست که اطلاعات ارائه شده الزاما در زمینه تکنولوژی نباشد مهمتر از همه آن است که مطالب در زمینه های مختلف برای کاربان مفید باشد.

هارپ چیست ؟

هارپ چیست ؟ و علائم هارپ را چگونه می توان مشاهده نمود آیا پروژه هارپ در ایران آزمایش شده و دگرگونی های رخدادهای طبیعی در ایران با این پروژه در ارتباط است. علایم هارپ چیست ؟ و چگونه متوجه آن شویم. صدای هارپ چیست و چه کسانی آن را تجربه کرده اند . این سوال ها نمونه هایی از سوالات مطرح شده در مورد این پروژه است که حداقل جواب قانع کننده ایی برای آنها بصورت رسمی منتشر نشده است.

هارپ چیست ؟

هارپ چیست ؟

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا معروف به هارپ (به انگلیسی: HAARP)، یک پروژه پژوهشی است که در سال ۱۹۹۳ برای بررسی و پژوهش دربارهٔ لایهٔ یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF تأسیس شده‌است. این تأسیسات مشترکاً توسط نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، دانشگاه آلاسکا در فیربنکس، و نزدیک به ۱۵ دانشگاه آمریکایی دیگر اداره و استفاده می‌شود. شرکت سازنده این تأسیسات، شرکت BAE Advanced Technologies است.

هارپ در ایران

هارپ در ایران

این سیستم در حال حاضر از یک مجموعه آنتن‌های مخصوص شامل ۱۸۰ برج آنتن آلومینیومی به ارتفاع ۵۰/۲۳ متر تشکیل شده که بر روی زمین پهناوری به مساحت ۲۳٬۰۰۰ متر مربع در آلاسکا نصب شده‌است. این آنتن‌ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را با ۳٫۶ مگاواتERP تولید کرده و به یونوسفر می‌فرستند.

 

علائم هارپ

علائم هارپ

هارپ پروژه‌ای علمی است و از طریق آن دانشمندان با ایجاد تغییراتی در یونوسفر که دورترین و ناشناخته‌ترین بخش جو زمین است امکان مطالعه در مورد آن را پیدا کرده و آن را به صورت یک آزمایشگاه طبیعی درمی‌آورند. هارپ این کار را با امواج رادیویی فرکانس بالا که توسط رادارهای خود منتشر می‌کند انجام می‌دهد. بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب شده و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه و در نتیجه گرم شدن یونوسفر می‌شوند. هارپ در دوران جنگ سرد با این هدف راه‌اندازی شد که روش‌هایی را برای ارتباط با زیردریاییهای مجهز به سلاح اتمی کشف کند. این زیردریایی‌ها در آن زمان اهمیت استراتژیکی فراوانی داشتند چرا که اصل «تضمین نابودی متقابل» در جنگ اتمی را محقق می‌ساختند. اما این پروژه حتی از قبل از ساخت خود با شایعات فراوانی در مورد هدف و کاربردهای آن گره خورده‌است. تئوری‌های توطئه گوناگونی در مورد آن مطرح شده و از انتشار پرتوهای مرگ تا کنترل ذهن به آن نسبت داده شده‌است. تکمیل هارپ حدود دو دهه طول کشیده و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه‌های ساخت و عملیاتی آن بوده‌است.

علایم هارپ چیست

علایم هارپ چیست

اکنون گمانه زنی‌هایی درباره دخالت پروژه هارپ در بروز حادثه هایی، چون زمین لرزه هائیتی، سونامی اندونزی و توفان کاتریبا مطرح است و اینکه آیا از این پروژه در بروز این بلایای طبیعی استفاده شده است.با وجود اینکه بلایای طبیعی، چون زلزله، سیل و توفان همیشه در دنیا رخ داده است، اما با پژوهش و تحقیق درباره بروز آن‌ها می‌توان نشانه‌ها و مواردی مشکوک و غیر عادی را مشاهده کرد.

صدای هارپ چیست

صدای هارپ چیست

 

م.خاشعی

اندروید پی

اندروید پی Android P نسخه جدید این سیستم عامل محبوب است. زمان ورود اندروید پی در ایران مصادف با سایر نقاط دیگر جهان خواهد بود. ویژگی اندروید p نست به نسخه قبلی خود در برخی موارد تفاوت های زیادی دارد. درست به فاصله‌ چندساعت از رویداد توسعه‌دهندگان گوگل، اطلاعات جدیدی از اندروید پی به بیرون درز کرده است .اگر قصد دارید بدانید اندروید پی چیست مقاله زیر را مطالعه فرمائید.

اندروید پی

اندروید پی

گابریل برین، توسعه‌دهنده‌ای است که توانسته پیش از رویداد توسعه‌دهندگان ۲۰۱۸ گوگل، به نسخه‌ی پیش‌نمایش دوم اندروید پی دست پیدا کند و ویژگی‌های جدید آن را مورد آزمایش قرار دهد. برطبق آنچه که از اسکرین‌شات‌های او پیدا است، به‌نظر می‌رسد که نسخه‌ی آتی اندروید با تغییرات ریز و درشت زیادی همراه خواهد بود و شیوه‌ی تعامل کاربران با این سیستم‌عامل نیز قرار است دستخوش تغییرات اساسی شود.

 

Android P

Android P

یکی از تغییرات آشکاری که مدتی پیش خبرِ آن به بیرون درز کرد، جایگزینی دکمه‌های نوار پیمایش با ژست‌های حرکتی است. به واسطه‌ی گزینه‌ی «Swipe up on Home button» در بخش تنظیمات، کاربران می‌توانند ژست‌های حرکتی را برای پیمایش فعال سازند. با فعال‌سازی این گزینه‌ی، دکمه‌ی ‌برنامه‌های اخیر که به منظور جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها تعبیه شده، مخفی می‌شود و در عوض نواری کوچک در پایین صفحه هویدا می‌شود. برطبق گفته‌ی این توسعه‌دهنده، با یک‌بار بالاکشیدن این دکمه، بین اپلیکیشن‌ها جا‌به‌جا می‌شوید و اگر دو بار این کار را انجام دهید، تمام‌ اپلیکیشن‌هایتان را به شما نشان می‌دهد. با این وجود، به دلیل اینکه گفته‌ی توسعه‌دهنده درباره‌ی ویژگی فوق چندان با جزئیات همراه نیست، نمی‌توان به‌طور قطعیت درباره‌ی کارکرد این بخش نظر داد.

اندروید پی در ایران

اندروید پی در ایران

علاوه بر مورد فوق، صفحه‌ی اپ سویچر نیز دچار تغییر شده است و اکنون به‌جای چینش عمودی اپلیکیشن‌های در حال اجرا، برنامه‌ها به صورت افقی نمایش داده می‌شوند. نکته‌ی جالب درباره‌ی بالا، تبدیل دکمه‌ی ناوبری به نوار پیمایش برای جا‌به‌جایی بین اپلیکیشن‌ها است که در نوع خود جالب به‌نظر می‌رسد.

 

اندروید پی چیست

اندروید پی چیست

فارغ از تغییرات ظاهری، گوگل تغییراتی را نیز در بخش تنظیمات اعمال کرده است که فعلاً دو مورد از آن‌ها فاش شده‌اند. یکی از این تغییرات اندروید که «Prevent ringing» نام دارد، امکان قطعِ زنگِ دستگاه با فشردن همزمان دکمه‌های پاور و افزایش صدا را فراهم می‌آورد. ویژگی دیگر «Adaptive battery» با باتری تطبیق‌پذیر نام دارد که جلوی استفاده از باتری توسط برنامه‌هایی که اغلب در پس‌زمینه‌ اجرا می‌شوند را می‌گیرد.

ویژگی اندروید p

ویژگی اندروید p

 

م.خاشعی

رامبد جوان

رامبد جوان Rambod Javan بازیگر، کارگردان و مجری ایرانی است که در برنامه های زیادی ایفای نقش نموده است. بیوگرافی رامبد جوان نشان از فراز و نشیب های زندگی پرحاشیه وی دارد. همسران رامبد جوان از افراد مشهور سینما بوده که برای همه آشنا هستند. عکس رامبد جوان به همراه خانواده وی برای کاربران فضای مجازی جذابیت زیاد و بازدید بالایی داشته .

رامبد جوان

رامبد جوان

 

رامبد جوان در اول دی ماه سال ۱۳۵۰ از خانواده‌ای سنتی در تهران با اصالت آذری زاده شد. روند شروع به کار هنری او به ترتیب در تئاتر، تلویزیون و سینما بوده‌است. او در یازده فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌است. وی در یک قسمت از مجموعه تلویزیونی پرطرفدار همسران نقش کوتاهی داشت و همین باعث حضور پررنگ وی در مجموعه تلویزیونی خانه سبز در نقش «فرید صباحی» شد

Rambod Javan

Rambod Javan

 

«فرید جینگلبرد» نامی است که رامبد برای مدتی در طول سالهای دهه ۷۰ شمسی بدان مشهور شده بود. نقش‌هایی که جوان در سینما و تلویزیون ایفا می‌کند بیشتر جنبه طنز دارد. رامبد جوان در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ با سحر دولتشاهی ازدواج کرد و در ۱۳۹۳ از وی جدا شد. او دو سال بعد با نگار جواهریان ازدواج کرد.

بیوگرافی رامبد جوان

بیوگرافی رامبد جوان

خندوانه نام برنامه ای تلویزیونی به کارگردانی و اجرای رامبد جوان است که در هر قسمت با چهره های سرشناس سینما، تلویزیون، ورزش، سیاست و مانند آن در مورد خنده و شادی گفت و گو می کند. خندوانه یکی از پر مخاطب ترین برنامه های تلویزیونی ایران محسوب می شود.

همسران رامبد جوان

همسران رامبد جوان

فیلم های سینمایی رامبد جوان
۱۳۹۴ – فیلم سینمایی برج آخرت
۱۳۹۲ – فیلم سینمایی آزادی مشروط
۱۳۹۲ – فیلم سینمایی آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۱۳۹۱ – فیلم سینمایی نیکان و بچه غول
۱۳۹۱ – فیلم سینمایی گناهکاران
۱۳۹۰ – فیلم سینمایی آزمایشگاه
۱۳۸۹ – فیلم سینمایی دختر شاه پریون
۱۳۸۹ – فیلم سینمایی دیو و دلبر
۱۳۸۸ – ۱۳۸۹ – فیلم سینمایی ورود آقایان ممنوع
۱۳۸۸ – فیلم سینمایی پسر آدم، دختر حوا
۱۳۸۷ – فیلم سینمایی شبی در تهران
۱۳۸۶ – فیلم سینمایی جعبه موسیقی
۱۳۸۶ – فیلم سینمایی مصاحبه
۱۳۸۵ – فیلم سینمایی زن بدلی
۱۳۸۵ – فیلم سینمایی سوغات فرنگ
۱۳۸۵ – فیلم سینمایی نسل جادویی
۱۳۸۳ – فیلم سینمایی اسپاگتی در هشت دقیقه
۱۳۸۳ – فیلم سینمایی مکس
۱۳۸۲ – فیلم سینمایی صورتی
۱۳۷۹ – فیلم سینمایی سیندرلا
۱۳۷۸ – فیلم سینمایی مومیایی ۳
۱۳۷۶ – فیلم سینمایی کمکم کن
۱۳۷۶ – فیلم سینمایی پشت دیوار شب

عکس رامبد جوان

عکس رامبد جوان

فعالیت های تلویزیونی رامبد جوان
۱۳۹۶ – ۱۳۹۴ – خندوانه – کارگردان-مجری
۱۳۹۴ – گنج پنهان
۱۳۹۲ – کلاه قرمزی ۹۲ – بازیگر مهمان
۱۳۹۱ – گپ کارگردانی – مجری – رامبد جوان – آی فیلم ۱۳۹۱
۱۳۹۰ – ساختمان پزشکان بازیگر مهمان
۱۳۸۸ – مسافران – بازیگر، کارگردان
۱۳۸۶ – نشانی – بازیگر، کارگردان
۱۳۸۱ – باغ بلور – بازیگر، کارگردان
۱۳۸۰ – گمگشته – کارگردان
۱۳۷۹ – ولایت عشق – بازیگر
۱۳۷۷ – کت جادویی – بازیگر
۱۳۷۷ – هتل – بازیگر مهمان
۱۳۷۶ – تولدی دیگر – نویسنده فیلمنامه اولیه
۱۳۷۶ – در همین حوالی – نویسنده
۱۳۷۶ – سرزمین سبز – بازیگر
۱۳۷۵ – خانه سبز – بازیگر
۱۳۷۴-۱۳۷۵ نوعی دیگر – بازیگر
۱۳۷۴ – فروشگاه – بازیگر
۱۳۷۴ – همسران – بازیگر
۱۳۷۴ – نوروز ۷۴ – بازیگر
۱۳۷۳ – صرفه جویی آب بازیگر

 

م.خاشعی

برانکو ایوانکوویچ

برانکو ایوانکوویچ Branko Ivanković سرمربی سابق تیم ملی ایران یکی از چهره های شناخته شده در فوتبال کشور می باشد. وی سرمربی گری تعدادی از تیم های مطرح باشگاهی را نیز به عهده داشته . تحصیلات برانکو ایوانکوویچ در زمینه مربی گری فوتبال است . برانکو و همسرش برای مدتی در ایران زندگی می کردند و با فرهنگ ایرانی آشنا می باشند. دختر برانک‌و نیز در ایران زندگی می کرده و با بسیاری از افراد مشهور ایرانی و خارجی دیده شده. در کل کارنامه برانکو ایوانکوویچ از طرف کارشناسان فوتبال ایران مثبت ارزیابی می شود.

برانکو ایوانکوویچ

برانکو ایوانکوویچ

هترین رتبه ایران در این رده‌بندی، در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۵، زمانی که تیم ملی ایران برای نخستین‌بار بدون دردسر راهی جام جهانی می‌شد، در رده‌بندی فیفا نیز جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده بود و با قرار گرفتن در رده پانزدهم رده‌بندی فیفا یک رکورد تاریخی را از خود برجای گذاشت. سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران را در آن زمان، برانکو ایوانکوویچ بر عهده داشت.

تحصیلات برانکو ایوانکوویچ

تحصیلات برانکو ایوانکوویچ

هنگامی که پرسپولیس نیز همانند بسیاری از باشگاه‌های دیگر ایرانی در بحران بود، نژادفلاح مدیرعامل وقت پرسپولیس، به استانبول رفت و با برانکو ایوانکوویچ وارد مذاکره شد؛ در نهایت باشگاه پرسپولیس با توجه به قول‌های حسین هدایتی جهت پرداخت مبلغ قرارداد برانکو، با او به توافق رسید و برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شد.

برانکو و همسرش

برانکو و همسرش

برانکو در دوران بازی قهرمان لیگ و جام حذفی کرواسی شد. به عنوان مربی هم افتخارات بسیاری دارد که سومی جام جهانی ۹۸ با کرواسی، سومی جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا با ایران، صعود و حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ و قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ با ایران از مهم‌ترین آن‌هاست. در عرصه باشگاهی هم قهرمان لیگ کرواسی و چین شده و نایب‌قهرمان ایران. او جام حذفی را هم در کرواسی، امارات و عربستان برده است.

دختر برانک‌و

دختر برانک‌و

ولادیسلاو بگوویچ یک مربی کروات بود که در ابتدای شکل گیری پرسپولیس مربی این تیم شد و استانکو پوکله پوویچ به همراه ایوان مت کوویچ در دهه هفتاد مربی پرسپولیس بوده اند.

کارنامه برانکو ایوانکوویچ

کارنامه برانکو ایوانکوویچ

 

م.خاشعی

تپسی چیست ؟

تپسی چیست ؟ تپسی سرویس حمل و نقل ایرانی با مشارکت افرادی است که قادرند در زمان های دلخواه در زمینه حمل و نقل فعالیت کنند. راننده تپسی چیست ؟ به کسانی که در این سرویس ثبت نام کرده و طبق قوانین شرکت فعالیت دارند. تپسی راننده های زیادی در هر شهر داشته که بصورت مستقل در حال جابجایی مسافر می باشند. ثبت نام در تپسی طبق قوانین شرکت برای همه امکان پذیر می باشد. تفاوت زیادی در تپسی یا اسنپ وجود ندارد و جزئیات کمی باعث انتخاب آن توسط مسافران می باشد.

تپسی چیست ؟

تپسی چیست ؟

تپ‌سی (TAP30) سامانه هوشمند درخواست خودرو ایرانی برای سفرهای درون‌شهری است. این اپلیکیشن، در خرداد ۱۳۹۵ به شهروندان تهرانی معرفی شد و در حال حاضر دامنه فعالیت آن به شهرهای کرج، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، لاهیجان، بندرانزلی، رشت، اهواز و ارومیه رسیده‌است. این نرم‌افزار، در حال حاضر برای دو سیستم عامل اندروید و آی‌اواس منتشر شده‌است.

راننده تپسی چیست

راننده تپسی چیست

امکانات نرم‌افزار تپ‌سی

 • برآورد هزینه سفر
 • امتیازدهی به راننده
 • امنیت سفر تپ‌سی

نرم‌افزار تپ‌سی سه نوع سرویس به کاربران ارائه می‌دهد:

 • سرویس اقتصادی (با قیمت معمول)
 • پرو (برای خودروهای لوکس)
 • پرایم (ویژه بانوان)

از جمله امکانات دیگری که در محیط داخل اپلیکیشن وجود دارد، امکان «انتخاب مقصد دوم»، «رفت و برگشت» و «توقف در مسیر» است.

تپسی راننده

تپسی راننده

عملکرد تپسی چگونه است:

-ابتدا باید محلی که هستید را مشخص کنید که این همان مبدا سفر است.
– باید ناحیه مقصدی که می خواهید بروید را به صورت حدودی مشخص کنید.
– بعد از اینکه سفرتان با راننده تپسی تمام شد می توانید برای بهبود کیفیت و همچنین ارائه اطلاعات به مدیران تپسی به سفیران تپسی امتیاز دهید.
– بعد از اینکه سفرتان به اتمام رسید رسید دریافت کنید.

ثبت نام در تپسی

ثبت نام در تپسی

با استخدام در قسمت رانندگان تپسی با 10 ساعت کار روزانه می توانید درآمدی 5 میلیونی را در ماه داشته باشید. می توانید سفرهایی که خالی طی می کنید را کاهش داده و در هر جای تهران، کرج و اصفهان که باشید مسافر دریافت کنید.

تپسی چیست ؟

تپسی چیست ؟

 

م.خاشعی

بهنام بانی

بهنام بانی Behnam Bani خواننده ایرانی , متولد مهر 1366 درشهر دامغان است . بهنام بانی آهنگها ی زیبا و بیادماندنی زیادی خوانده اما آهنگ جدید بهنام بانی به نام ” بسمه ” از محبوبیت ویژه ایی بین طرفدارانش برخوردار گشته . بهنام بانی بیوگرافی جالب و پر فرازو نشیبی دارد که نشان از پشت کار و جدیت او در زمینه خوانندگی است.

بهنام بانی

بهنام بانی

وی در ۸ سالگی قاری قرآن در صف مدرسه بود و از همان بچگی آرزوی خوانندگی و کنسرت را در سر داشت. دوران دانشجویی خود را در رشتهٔ مهندسی عمران در سال ۸۴ در شاهرود آغاز کرد و از همان هنگام در زمینهٔ موسیقی فعالیت می‌کرد ولی به گفتهٔ خودش کامیابی‌ای نداشت و صدایش شنیده نشد. حمیدرضا حامی، ناصر عبداللهی و محمد اصفهانی خوانندگان مورد علاقه بهنام بانی می‌باشند.

 

بهنام بانی آهنگها

بهنام بانی آهنگها

وی علت گرایشش به موسیقی را، پدرش می‌داند، پدر بهنام نوازنده آکاردئون بود.  بانی در ۱۰ سالگی نزد پدرش تمرین موسیقی را شروع کرد. سپس در دوران نوجوانی بصورت حرفه‌ای نزد استادان موسیقی مانند محمد نوری به یادگیری پرداخت. بانی در ادامه از سن ۱۹ سالگی از سال ۱۳۸۵ همزمان با دوران دانشجویی خود با گروه موسیقی روژان آشنا شد و با آن‌ها همکاری کرد که در این گروه مهدی یغمایی نیز حضور داشت. وی در مرداد ماه ۱۳۹۵ با قطعه علاقه خاص با آهنگسازی حامد برادران به شهرت رسید.

Behnam Bani

Behnam Bani

از سن 19 سالگی از سال 85 همزمان با دوران دانشجویی در شاهرود با گروه موسیقی روژان آشنا شد و با آنها همکاری کرد، در اصل خواننده اول گروه روژان مهدی یغمایی بود که بعد از جدا شدن او از این گروه، بانی خواننده اصلی گروه شد و با این گروه چندین کنسرت در اجتماع کوچیک را برگزار کرد

آهنگ جدید بهنام بانی

آهنگ جدید بهنام بانی

بهنام بانی در اولین کنسرت خود یک رکورد جدید در مارکت موسیقی ایران به ثبت رساند و با اعلام سایت موسیقی ما، تمامی ۴۱۰۰ بلیط اولین کنسرت وی که در سالن همایش میلاد تهران برگزار شد در عرض کمتر از ۱۵ دقیقه به فروش رسید.بهنام بانی پس از اجرای کنسرت در شهر تهران، به ترتیب در شهرهای جزیره کیش، متل قو، چالوس، رشت و شهر ساری کنسرت برگزار کرد که در همه‌ی این کنسرت‌ها آهنگ‌های علاقه خاص، من یه دیوونم، چی بگم، عاشقم کرده، همه دنیام، بَسَمه، اخماتو وا کن، چه بخوای چه نخوای و چند ترک جدید دیگر به رهبری حامد برادران اجرا شد.

بهنام بانی بیوگرافی

بهنام بانی بیوگرافی

آدرس اینستاگرام بهنام  instagram.com/behnambani

 

م.خاشعی

ژوزه مورینیو

ژوزه مورینیو José Mourinho سرمربی مشهور پرتغالی است که تجربه رهبری تیم های بزرگی مانند چلسی , اینترمیلان , منچستر یونایتد , رئال مادرید  و … را در کارنامه ورزشی خود دارد. بیوگرافی خوزه مورینیو نشان از افتخارات مورینیو می دهد. ماتیلدا مورینیو ( دختر مورینیو ) از جمله افراد مشهور است که حواشی زیادی پیرامون زندگی او وجود دارد. مورینیو را با نام آقای خاص هم می شناسند. آقای خاص معتقد است که گذر زمان خیلی چیزها را عوض خواهد کرد.

ژوزه مورینیو

ژوزه مورینیو

خوزه ماریو دوس سانتوس فلیکس مورینیو در 26 ژانویه 1963 در ستوبال پرتغال متولد شد،در بین سال های 1980 تا 1987 در تیم های فوتبال ریو آوه، بلننسس، سسیمبرا به بازی پرداخت ولی چندان موفق نبود.او در سال 1992 به عنوان مترجم بابی رابسون فقید در باشگاه اسپورتینگ لیسبون به فعالیت پرداخت و پس از یک فصل همراه با رابسون به پورتو رفت،سه سال در پورتو ماند و مجددا همراه رابسون به بارسلونا رفت حضور رابسون در بارسلونا تنها یک فصل طول کشید اما مورینیو در این تیم ماند و به عنوان دستیار لوئیز فن خال به فعالیتش ادامه داد،پس از سه سال کار کردن با فن خال سرانجام رویای مورینیو برای سرمربی شدن تحقق یافت و او به عنوان سرمربی تیم بنفیکا انتخاب شد،اما دوران حضور او در بنفیکا زیاد طولانی نبود و در همان سال از سمتش برکنار شد.

José Mourinho

José Mourinho

اوج کار او در پورتو مربوط به فصل 2004-2003 بود،پورتو در آن فصل با پیروزی برابر منچستر یونایتد،لیون،دپورتیوو لاکرونیا به فینال لیگ قهرمانان رسید و موفق شد موناکو را با سه گل شکست دهد،حال همه ازاو به عنوان یکی از بهترین مربیان جهان یاد می کنند.

بیوگرافی خوزه مورینیو

بیوگرافی خوزه مورینیو

دختر مورینیو : دختر خوزه مورینیو مربی فوتبال سرشناس اخیرا در رسانه ها خبرساز شده هست،ارتباط های وی با خواننده جوان سرشناس گروه وان دایرکشن حسابی سوژه شده هست. گفته می‌شود یکی از روزنامه های ایتالیایی تصویر‌ هایی منتشر کرده هست که بروکلین و ماتیلد را در حال ترک لندن پس از مهمانی جایزه بریت با یک خودرو نشان میدهد.در این زمان تنها میتوان گفت که ارتباط آن ها بیش از یک دوستی معمولی هست.

دختر مورینیو

دختر مورینیو

در تاریخ ۲۷ می ۲۰۱۶ مورینیو با قراردادی سه ساله به منچستر یونایتد پیوست. در قرارداد او بندی وجود دارد که به او اجازه می‌دهد تا سال ۲۰۲۰ در باشگاه بماند. تیم مورینیو در اولین قدم توانست با برتری ۲–۱ در مقابل لسترسیتی کامیونیتی شیلد را فتح کند.

افتخارات مورینیو

افتخارات مورینیو

همچنین منچستر یونایتد در فینال جام اتحادیه با برتری ۳–۲ در مقابل ساوتهمپتون توانست جام اتحادیه را کسب کند اما اوضاع برای مورینیو و تیمش در لیگ برتر خوب پیش نرفت و آن‌ها در پایان فصل در رتبهٔ ششم جدول ایستادند. هر چند که فصل برای تیم مورینیو با خاطره‌ای خوش پایان یافت و آن‌ها با برتری ۲–۰ در مقابل آژاکس توانستند لیگ اروپا را فتح کنند و بدین ترتیب سهمیه چمپیونزلیگ را نیز کسب کرده باشند.

ژوزه مورینیو و همسرش

ژوزه مورینیو و همسرش

اینستاگرام خوزه مورینیو  instagram.com/josemourinho

 

م.خاشعی

مایکل شوماخر

مایکل شوماخر Michael Schumacher  یا میشائیل شوماخر یکی از معروف ترین راننده های آلمانی مسابقات فرمول 1 است. زندگی شوماخر فرازو نشیب های بسیاری داشته که بر این اساس خواندن زندگی نامه مایکل شوماخر خالی از لطف نیست . عکس مایکل شوماخر صفحه اول بسیاری از مجلات ورزشی جهان بوده و نشان از شهرت و محبوبیت آن می دهد. سانحه وی یکی از اتفاقات بزرگ در زندگی او بود که پس از آن زندگی وی تغییرات زیادی داشت. مایکل شوماخر که سال ۲۰۱۲ از مسابقات حرفه‌ای کناره‌گیری کرد. او با ثبت رکورد ۹۱ پیروزی موفق‌ترین راننده مسابقات فرمول یک به‌شمار می‌رود.

مایکل شوماخر

مایکل شوماخر

در روز ۳ ژانویه ۱۹۶۹ میشائیل از مادر و پدری به نام‌های الیزابت و رالف متولد شد. وی در ۴ سالگی صاحب یک اتومبیل پدالی شد و پدرش برای افزایش سرعت آن موتوری رویش نصب کرد و او در اولین حادثه زندگی خود با تیر چراغ برق برخورد کرد. میشائیل در این سن کوچک‌ترین عضو باشگاه اتومبیل‌رانی به حساب می‌آمد. یک سال بعد پدر یک اتومبیل مجهز دست دوم برای او خرید و او توانست در ۶ سالگی اولین قهرمانی خود را به دست آورد. حضور میشائیل در مسابقات اتومبیل‌رانی محلی باعث شد خانواده شوماخر دوستان زیادی پیدا کنند. یکی از این دوستان یورگن دیلک بود که یک ماشین جدید به میشائیل هدیه کرد.

Michael Schumacher

Michael Schumacher

میشائیل بیشتر وقت خود را صرف اتومبیل‌رانی می‌کرد، ولی به مدرسه نیز می‌رفت. میشائیل پس از اتمام دوران مدرسه در گاراژی در نزدیکی محل سکونتش کار خود را آغاز کرد. کار در گاراژ باعث شد تا او از عملکرد اتومبیل اطلاعات بیشتری کسب کند. او پس از یک سال محل کار خود را تغییر داد و به گاراژ ویلی رفت. در این گاراژ ماشین‌ های سرعتی تعمیر می‌شدند. او با کار در این محل دوره مکانیکی خود را تکمیل کرد.

میشائیل شوماخر

میشائیل شوماخر

شوماخر روز یکشنبه 29 دسامبر 2113 در حالی که به همراه پسرش در کوه های آلپ فرانسه اسکی می کرد، دچار سانحه شد و سرش به صخره اصابت کرد. به گفته پزشکان، او با سرعت بالا با یک صخره برخورد کرده، به هوا پرتاب شده و دوباره روی صخره فرود آمده است. شوماخر در زمان وقوع سانحه از کلاه ایمنی استفاده می کرده است و به گفته پزشکان اگر کلاه ایمنی بر سر نمی داشت، در جا کشته می شد. پزشکان با انجام عمل جراحی و همچنین مراقبت های پزشکی به وضعیت وی رسیدگی کردند.

زندگی نامه مایکل شوماخر

زندگی نامه مایکل شوماخر

شوماخر در سال ۲۰۰۵ در برنامه نیکوکاری شبکه تلویزیونی زد د اف (ZDF) آلمان مبلغ ۱۰ میلیون دلار را به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه و سونامی اقیانوس هند (۲۰۰۴) اهدا کرد.بعداً اعلام شد که محافظ شوماخر، برکهارد کرامر و دو پسرش در طول تعطیلات در تایلند مرده‌اند.میزان کمک او از هر ورزشکاری، اغلب تیم‌های ورزشی و بیشتر شرکت‌های جهانی بیشتر بود.او با ترتیب دادن چند بازی فوتبال دوستانه به همراه دیگر رانندگان فرمول یک نیز مبالغی را برای اهداف خیرخواهانه جمع‌آوری کرده است.شوماخر یکی از سفیران ویژه یونسکو است که ۳ میلیون دلار هم به این تشکیلات اهدا کرده است.

عکس مایکل شوماخر

عکس مایکل شوماخر

 

م.خاشعی

طرح زوج و فرد

طرح زوج و فرد در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر ایران در حال اجراست . از جمله دلایل این طرح رعایت سلامتی هوای شهر می باشد. ساعت طرح زوج و فرد ممکن است در شهرهای مختلف بر اساس سیاست های شهرداری آن شهر متفاوت باشد. محدوده طرح زوج و فرد تهران از طرف شهرداری , نیروی انتظامی و با مشورت سازمان های مختلف مشخص می شود. جریمه طرح زوج و فرد در سال 1397 برای هر ساعت 20 هزار تومان در نظر گرفته شده. خرید طرح زوج و فرد از طریق سامانه my.tehran.ir قابل انجام می باشد.

طرح زوج و فرد

طرح زوج و فرد

بر اساس ماده ی ۱۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت نداشتن مجوز ورود به طرح ترافیک ویژه سال ۹۷ راننده هایی که وارد محدوده ی زوج و فرد و یا طرح ترافیک اصلی شوند و یا در این محدوده ها تردد کنند به وسیله ی سیستم هوشمند و دوربین ترافیکی جریمه خواهند شد. جریمه طرح ترافیک سال ۹۷ به ازای هر ساعت تردد در داخل طرح مبلغی معادل با ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

ساعت طرح زوج و فرد

ساعت طرح زوج و فرد

 

 • ساعت طرح ترافیک
  از روز شنبه تا چهارشنبه: ممنوعیت تردد ۶:۳۰ تا ۱۷
  روز پنج شنبه: ممنوعیت تردد ۶:۳۰ تا ۱۳
  روز های جمعه و همچنین تعطیلات رسمی: بدون ممنوعیت

 

 • ساعت طرح زوج و فرد
  از روز شنبه تا چهارشنبه: ممنوعیت تردد ۶:۳۰ تا ۱۹
  روز پنج شنبه: ممنوعیت تردد ۶:۳۰ تا ۱۳
  روز های جمعه و همچنین تعطیلات رسمی: بدون ممنوعیت
  در روزهای ماه مبارک رمضان ساعت طرح زوج و فرد برای شنبه تا چهارشنبه ۱ ساعت کاهش می یابد ( یعنی تا ساعت ۱۸)
  توضیحات: در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) فقط خودروهای دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه) فقط خودروهای با پلاک فرد حق ورود به محدوده ی این طرح را دارند.
محدوده طرح زوج و فرد تهران

محدوده طرح زوج و فرد تهران

دریافت مجوز ورود به طرح ترافیک به صورت روزانه و هفتگی
در این بخش امکان درخواست ۳ نوع مجوز طرح ترافیک به صورت روزانه وجود دارد:

الف – مجوز روزانه نوع یک (تمام ساعات روز) مبلغ ۴۱۱۶۰۰ ریال
برای خرید مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه باید حداقل یک روز قبل از تاریخ درخواست برای ثبت نام و خرید اقدام کنید.(البته اگر ظرفیت مجاز ثبت نام کامل نشده باشد)
مجوز طرح ترافیک روزانه فقط برای روز ثبت شده مجاز و معتبر است و شما فقط در آن روز مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک هستید.
ب – مجوز روزانه نوع دو (بعد از ساعت ۱۰ صبح) مبلغ ۳۰۸۴۰۰ ریال
برای خرید مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه باید حداقل یک روز قبل از تاریخ درخواست برای ثبت نام و خرید اقدام کنید.(البته اگر ظرفیت مجاز ثبت نام کامل نشده باشد)
مجوز طرح ترافیک روزانه فقط برای روز ثبت شده و بعد از ساعت ۱۰ صبح مجاز و معتبر است و شما فقط در آن روز و بعد از ساعت ۱۰ صبح مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک هستید.
پ – مجوز روزانه نوع سه (بعد از ساعت ۱۴ بعد از ظهر) مبلغ ۱۹۸۰۰۰ریال
برای خرید مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه باید حداقل یک روز قبل از تاریخ درخواست برای ثبت نام و خرید اقدام کنید.(البته اگر ظرفیت مجاز ثبت نام کامل نشده باشد)
مجوز طرح ترافیک روزانه فقط برای روز ثبت شده و بعد از ساعت ۱۴ بعد از ظهر مجاز و معتبر است و شما فقط در آن روز و بعد از ساعت ۱۴ بعد از ظهر مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک هستید.
ج- مجوز هفتگی (مجوز ورود در تمام ساعات روز) ۱۳۲۰۰۰۰ ریال

برای خرید مجوز ورود به طرح ترافیک هفتگی توصیه می شود قبل از شروع هفته برای ثبت نام و خرید اقدام کنید.(البته اگر ظرفیت مجاز ثبت نام کامل نشده باشد)
برای ثبت و خرید مجوز هفتگی نباید بیش از سه روز از هفته جاری گذشته باشد.
شروع مجوز طرح ترافیک هفتگی در هر صورت از اول هفته (شنبه ) حساب می شود و در خواست کنندگان فقط در هفته انتخاب شده و ثبت شده در محدوده طرح ترافیک مجاز به تردد می باشند.

جریمه طرح زوج و فرد

جریمه طرح زوج و فرد

مراحل خرید مجوز ورود به طرح ترافیک به صورت روزانه و هفتگی
ابتدا وارد سایت رسمی شهرداری تهران می شوید. (www.tehran.ir)
در قسمت منو سایت وارد بخش ثبت نام طرح ترافیک شوید.
درخواست طرح ترافیک روزانه – هفتگی را انتخاب کنید.
نوع مجوز روزانه یا هفتگی را انتخاب کنید.
روز (روزانه)یا هفته مورد نظر(هفتگی) انتخاب کنید.
بر روی دکمه “ثبت درخواست” کلیک کنید و شماره پیگیری خود را دریافت حتما نزد خود نگه دارید.
پرداخت الکترونیکی را انتخاب کنید.
* پرداخت اینترنتی مستلزم دارا بودن یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با قابلیت پرداخت اینترنتی است که شامل موارد ذیل می باشد :
– دارا بودن رمز دوم یا رمز اینترنتی
– دارا بودن تاریخ انقضاء معتبر
– دارا بودن کد سه یا چهار رقمی پشت یا روی کارت بانکی (cvv2)

اگر در طول فرآیند درخواست از طریق سامانه سایت شهرداری تهران با مشکلی مواجه گردید ، با شماره ۰۲۱۸۱۶۷۷۴۱۱ تماس حاصل فرمائید.

خرید طرح زوج و فرد

خرید طرح زوج و فرد

 

م.خاشعی

شهاب حسینی

شهاب حسینی Shahab Hosseini متولد بهمن ماه سال 1352 در تهران است. وی هنرپیشه سینما و تلویزیون، مجری، کارگردان و گوینده محبوب ایرانی می باشد. انتشار عکس شهاب حسینی در فضای مجازی نشان از محبوبیت و شهرت او دارد. ما در این مقاله نگاهی گذرا به بیوگرافی شهاب حسینی خواهیم داشت. در پایان پست آدرس اینستاگرام شهاب حسینی برای دنبال کردن او قرار داده شده است.

شهاب حسینی

شهاب حسینی

شهاب حسینی در سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم رخساره ساخته امیر قویدل وارد سینما شد. حسینی در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ در فیلم‌های واکنش پنجم به کارگردانی تهمینه میلانی و این زن حرف نمی‌زند به کارگردانی علیرضا امینی و زهر عسل به کارگردانی ابراهیم شیبانی و رستگاری در هشت و بیست دقیقه به کارگردانی سیروس الوند ایفای نقش کرد و به عنوان یک بازیگر بیش از پیش مطرح شد و توانست برای بازی در شمعی در باد با کاراکتر بابک و رستگاری در هشت و بیست دقیقه با کاراکتر فؤاد دو سال پیاپی کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شود. وی در سال ۱۳۸۳ در قتل آنلاین و سپس در سال ۱۳۸۴ در فیلم پیشنهاد ۵۰ میلیونی به ایفای نقش پرداخت.

Shahab Hosseini

Shahab Hosseini

او اولین فرزند خانواده اش است و یک برادر و دو خواهر دارد. تحصیلات دانشگاهی او دررشته روانشناسی دانشگاه تهران بود که آن را به قصد مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. حسینی به همراه چندی از دوستانش و همچنین برادرش سید مهدی حسینی، گروه موسیقی هفت را تاسیس کردند. تا کنون چهار مجموعه آهنگ از این گروه منتشر شده است که شهاب حسینی در آلبوم یک و دو به دکلمه پرداخته و درآلبوم سه و چهار خوانندگی کرده است.

عکس شهاب حسینی

عکس شهاب حسینی

فیلم های سینمایی شهاب حسینی
فیلم سینمایی سایه‌های موازی – کارگردان اصغر نعیمی – ۱۳۹۳
فیلم سینمایی دوران عاشقی – کارگردان علیرضا رئیسیان – ۱۳۹۳
فیلم سینمایی طعم شیرین خیال – کارگردان کمال تبریزی – ۱۳۹۳
فیلم سینمایی ساکن طبقه وسط – کارگردان شهاب حسینی – ۱۳۹۲
فیلم سینمایی پنج ستاره – کارگردان مهشید افشارزاده – ۱۳۹۲
فیلم سینمایی تعبیرخواب – کارگردان رضا دادویی – ۱۳۹۱
فیلم سینمایی آشغال‌های دوست‌داشتنی – کارگردان محسن امیر یوسفی – ۱۳۹۱
فیلم سینمایی حوض نقاشی – کارگردان مازیار میری – ۱۳۹۱
فیلم سینمایی یکی می‌خواد باهات حرف بزنه – کارگردان منوچهر هادی – ۱۳۹۰
فیلم سینمایی هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند – کارگردان پوران درخشنده – ۱۳۹۰
فیلم سینمایی من و زیبا – کارگردان فریدون حسن پور – ۱۳۸۹
فیلم سینمایی آفریقا – کارگردان هومن سیدی – ۱۳۸۹
فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین – کارگردان اصغر فرهادی – ۱۳۸۹
فیلم سینمایی همین یک ساعت پیش – کارگردان سینا آذین – ۱۳۸۹
فیلم سینمایی خانه پدری – کارگردان کیانوش عیاری – ۱۳۸۸
فیلم سینمایی برف روی شیروانی داغ – کارگردان محمدهادی کریمی – ۱۳۸۸
فیلم سینمایی سوت پایان – کارگردان نیکی کریمی – ۱۳۸۸
فیلم سینمایی پرسه در مه – کارگردان بهرام توکلی – ۱۳۸۸
فیلم سینمایی حوالی اتوبان – کارگردان سیاوش اسعدی – ۱۳۸۸
فیلم سینمایی آناهیتا – کارگردان عزیزالله حمیدنژاد – ۱۳۸۸
فیلم سینمایی گزارشگر (تلویزیون سه گوشه) – کارگردان ایاز سایالوف – ۱۳۸۷
فیلم سینمایی درباره الی – کارگردان اصغر فرهادی – ۱۳۸۷
فیلم سینمایی سوپر استار – کارگردان تهمینه میلانی – ۱۳۸۶
فیلم سینمایی تنهایی – کارگردان حجت قاسم‌زاده اصل – ۱۳۸۶
فیلم سینمایی پرچم‌های قلعه کاوه – کارگردان محمد نوری‌زاد – ۱۳۸۶
فیلم سینمایی دل‌شکسته – کارگردان علی روئین‌تن – ۱۳۸۶
فیلم سینمایی محیا – کارگردان اکبر خواجویی – ۱۳۸۵
فیلم سینمایی نیلوفر – کارگردان سابین ژمایل – ۱۳۸۵
فیلم سینمایی ایستگاه بهشت – کارگردان نادر مقدس – ۱۳۸۵
فیلم سینمایی تنگنا – کارگردان علیرضا بذرافشان – ۱۳۸۵
فیلم سینمایی بچه‌های ابدی – کارگردان پوران درخشنده – ۱۳۸۵
فیلم سینمایی غیرمنتظره – کارگردان محمدهادی کریمی – ۱۳۸۵
فیلم سینمایی قصه عشق – کارگردان بیژن بیرنگ – ۱۳۸۴
فیلم سینمایی باغ آلوچه – کارگردان بهروز شعیبی – ۱۳۸۴
فیلم سینمایی پیشنهاد ۵۰ میلیونی – کارگردان مهدی صباغ‌زاده – ۱۳۸۴
فیلم سینمایی قتل آنلاین – کارگردان مسعود آب‌پرور – ۱۳۸۳
فیلم سینمایی رستگاری در هشت و بیست دقیقه – کارگردان سیروس الوند – ۱۳۸۳
فیلم سینمایی گرداب – کارگردان حسن هدایت – ۱۳۸۳
فیلم سینمایی الهه زیگورات – کارگردان رحمان رضایی – ۱۳۸۲
فیلم سینمایی شمعی در باد – کارگردان پوران درخشنده – ۱۳۸۱
فیلم سینمایی زهر عسل – کارگردان ابراهیم شیبانی – ۱۳۸۱
فیلم سینمایی این زن حرف نمی‌ زند – کارگردان احمد امینی – ۱۳۸۱
فیلم سینمایی واکنش پنجم – کارگردان تهمینه میلانی – ۱۳۸۰
فیلم سینمایی آدمک‌ ها – کارگردان علی قوی‌تن – ۱۳۸۰
فیلم سینمایی رخساره – کارگردان امیر قویدل – ۱۳۸۰

بیوگرافی شهاب حسینی

بیوگرافی شهاب حسینی

ماجرای آشنایی شهاب حسینی با همسرش پریچهر

شهاب حسینی:22 ساله بودم که با بچه های تئاتر دانشگاه تهران کار می کردم. تا قبل از این که همسرم را ببینم، قصد ازدواج نداشتم تا این که روزگار ما را در برابر هم قرار داد. به او پیشنهاد آشنایی دادم اما همسرم هیچ اعتقادی به اینگونه دوستی ها و آشنایی ها نداشت و گفت:اگر کسی واقعا عاشق است و تمایل قلبی برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش دارد،

باید در این راه صادقانه گام بردارد و بنابراین موضوع را با خانواده ام در میان گذاشتم و مصمم به ازدواج شدم. بعد از 4-3 ماه نامزدی، عقد کردیم و بعد از 3 سال من سیدشهاب الدین 22ساله و پریچهر 15 ساله زندگی مشترکمان را با تمام کم و کاستی هایش شروع کردیم و تا امروز باوجود همه سختی ها و فراز و نشیب ها در تمام مدت در کنار هم بودیم.

اینستاگرام شهاب حسینی

اینستاگرام شهاب حسینی

آدرس اینستاگرام شهاب حسینی instagram.com/shahaab_hosseini

م.خاشعی

جانلوئیجی بوفون

جانلوئیجی بوفون Gianluigi Buffon دروازه‌ بان و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایتالیا و یوونتوس است . ما در این مقاله اشاره ایی کوتاه به بیوگرافی بوفون این دروازه بان محبوب ایتالیایی خواهیم داشت . همسر بوفون, النا سره دووا نیز از چهره های معروف می باشد. محبوبیت این دروازه بان بقدری است که بسیاری از طرفداران وی عکس بوفون را بر روی پروفایل خود قرار داده اند.

جانلوئیجی بوفون

جانلوئیجی بوفون

وی که در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی با حضور در ششمین جام جهانی دوران فوتبالش بود، در14 نوامبر 2017 ، پس از حذف مقابل تیم ملی سوئد در پلی آف مقدماتی جام جهانی و جا ماندن ایتالیا از جام جهانی 2018 روسیه، با چشمانی گریان، از فوتبال ملی خداحافظی کرد. ولی در سال 2018 با بازی برابر آرژانتین به فوتبال ملی بازگشت. بوفون در سن 12 سالگی به تیم بوناسکولا و در 13 سالگی به تیم پارما پیوست. او در سن 13 سالگی در خط حمله به عنوان یک مهاجم بازی می‌کرد و یکسال در همین پست باقی‌ماند. در 14 سالگی هر دو دروازه‌بان تیم وی مصدوم شدند و وی مجبور شد تا از دروازه دفاع کند و دو هفته در پست دروازه‌بانی ماند.

Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon

پس از آن بود که کار خود را به صورت رسمی در پست دروازه‌ بانی شروع کرد؛ جی جی از توماس انکونو کامرونی به عنوان الگوی خود یاد کرده‌ است؛ و سر انجام در سال 1995 برای اولین بار در مقابل تیم میلان در رقابت‌های ایتالیا سری آ حاضر شد. وی هم‌اکنون به عنوان دروازه‌بان با پیراهن شماره 1 در ترکیب یوونتوس قرار دارد. لورنزو بوفون دروازه‌ بان ایتالیا در جام جهانی 1962 از اقوام وی بوده‌است.

بیوگرافی بوفون

بیوگرافی بوفون

در طول فصل 1997-1996 بوفون جلوتر از لوکا بوچی و الساندرو نستا به عنوان دروازه بان اصلی پارما در دروازه تیمش قرار گرفت، در پایان این فصل پارما بعد از یوونتوس بر رده دوم جدول لیگ سری A نشسته و به مسابقات لیگ قهرمانان فصل آینده راه یافت. در طول مسابقات فصل 1997-1996 سری A ایتالیا، جیانلوئیجی بیست و هفت بار به میدان رفته و هفده بار دروازه اش باز شد و عملکرد مناسب او کم کم توجه فوتبال دوستان و رسانه های ایتالیایی را به سمت این بازیکن جلب کرد.

همسر بوفون

همسر بوفون

بوفون به شکل گسترده ای از سوی کارشناسان به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال جهان شناخته می شود، که موفق شده در سطح فردی و تیمی به دستاوردها و جوایز زیادی دست پیدا کرده است، که انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان از نگاه یوفا، بهترین بازیکن باشگاه های اروپا از نگاه یوفا، انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان سال از نگاه فدراسیون بین المللی تاریخچه و آمار فوتبال و دریافت جایزه لو یاشین به عنوان بهترین دروازه بان جام جهانی 2006 از جمله این جوایز به شمار می روند.

عکس بوفون

عکس بوفون

رونالدو در 5 جدال مقابل بوفون 7 بار دروازه او را باز کرده و حالا در آستانه دیدار یوونتوس و رئال مادرید ، بوفون ستاره پرتغالی را قاتل دروازه ها توصیف کرده است.

 

م.خاشعی

زندگینامه امام حسین

زندگینامه امام حسین imam hussain برای شیعیان جهان بسیار با ارزش است. چرا که با الگو گرفتن از سالار شهیدان می توانند خط درستی از زندگی را سرمشق خود قرار دهند. ما خلاصه زندگینامه امام حسین را در این مقاله برای شما گردآوری کرده ایم امیدواریم مفید فایده قرار گیرد. قیام شهید کربلا , حسین بن علی برای آزادگی کل مردم جهان بود تا بدین وسیله ظلم و ستم نتواند بر پاکی و سفیدی پیروز شود. امام حسین مرد آزاده ایی متعلق به کل مردم دنیاست.

زندگینامه امام حسین

زندگینامه امام حسین

صبح روز سوم شعبان سال چهارم هجری ، شهر مدینه میزبان کودک نورسیده‌ای بود که در خانه‌ فاطمه (سلام الله علیها) و علی (علیه السّلام) چشم به جهان گشود و بعدها به سیّد الشهداء ملقّب شد. حسین هفت سال اول عمرش را با پدربزرگش محمد گذراند. روایاتی از علاقهٔ محمد نسبت به وی و برادرش حسن مجتبی نقل شده‌است؛ مانند: «حسن و حسین سید جوانان اهل بهشت‌اند». مهمترین واقعه دوران کودکی حسین رویداد مباهله و اینکه این دو نفر مصداق کلمه «ابناءَنا» در آیه مباهله گردیدند است.

imam hussain

imam hussain

بلافاصله پس از مرگ معاویه در سال 60 هجری به فرمان یزید حاکم مدینه حسین را به قصر حکومتی فرا خواند تا آنان را مجبور به بیعت با یزید کند. اما حسین با یزید بیعت نکرد و به همراه خانواده‌اش به مکه رفت و چهار ماه در آنجا ماند. اهالی کوفه که اکثراً شیعه بودند از مرگ معاویه خوشحال شده و به حسین نامه نوشتند و گفتند که دیگر حکومت بنی‌امیه را تحمل نخواهند کرد. حسین نیز صلاح را آن دید که پسرعمویش مسلم بن عقیل را به آنجا فرستاده تا شرایط آنجا را بررسی کند. مردم کوفه به سرعت با مسلم بیعت نموده و حتی مسلم به منبر مسجد کوفه رفت و در آنجا مردم را مدیریت نمود. این ناآرامی‌ها به یزید گزارش داده شد و او عبیدالله بن زیاد را حاکم کوفه کرد و به او فرمان داد تا سریعاً به کوفه رفته و آشوب‌ها را بخواباند. عبیدالله بن زیاد اقدامات شدیدی در برخورد با هواداران حسین انجام داد که آنان را وحشت زده کرد و مسلم را، در حالی که نامه‌ای خوشبینانه از بیعت کوفیان به حسین فرستاده بود، گردن زد. حسین که از وقایع کوفه خبر نداشت، برخلاف اصرارهای دوستانش در تاریخ 8 یا 10 ذیحجه 60 آماده عزیمت به سمت کوفه گردید.

خلاصه زندگینامه امام حسین

خلاصه زندگینامه امام حسین

صبح روز دهم محرم، حسین لشکریانش را که 30 اسب سوار و 42 پیاده بودند را آماده کرد. حسین سوار بر اسب خطابه‌ای را به لشکریان ابن سعد ایراد کرد و مقامش را برای آنان شرح داد. اما دوباره به وی گفته شد که اول از همه باید تسلیم یزید گردد و حسین در پاسخ گفت که هیچگاه خودش را همانند یک برده تسلیم نمی‌کند. جنگ شروع شد در یک حمله، سپاهیان ابن زیاد، خیمه‌های حسین را آتش زدند. بعد از ظهر، سپاهیان حسین، به شدت تحت محاصره قرار گرفتند. سربازان حسین پیش رویش کشته می‌شدند و کشتار هاشمیان که تا به حال راهشان برای ترک میدان جنگ باز بود نیز شروع گردید. حسین شجاعانه می‌جنگید و یعقوبی و چند منبع شیعی دیگر می‌گویند که ده‌ها تن را کشت.

شهید کربلا

شهید کربلا

سرانجام امام حسین از ناحیه سر و بازو آسیب دیده و بر صورت به زمین افتاد و سنان بن انس نخعی بعد از اینکه ضربتی دیگر به حسین زد، سر وی را از بدن جدا نمود. نبرد به پایان رسید و سربازان ابن زیاد رو به غارت آوردند. بعد از اینکه ابن سعد محل جنگ را ترک کرد، اسدیان روستای القاظریه بدن حسین را به همراه دیگر کشتگان، در همان محل وقوع کشتار دفن نمودند. سر حسین به همراه سر دیگر هاشمیان به کوفه و دمشق برده شد.

حسین بن علی

حسین بن علی

 

م.خاشعی