گوگل هوم

گوگل هوم Google Home اسپیکر هوشمندی است که توسط کمپانی گوگل معرفی شده. این اسپیکر و سایر گجت های هوشمند تولید شده سعی دارند انسان را به رویای خانه هوشمند نزدیک تر کنند. شاید بتوان Google Home را رقیب آمازون اکو برشمرد. این محصول با قیمت ۱۲۹ دلار وارد بازار شد تا بتواند دل مشتریان را بدست آورد. به گفته کارشناسان گوگل هوم از سیری هوشمندتر و سریع‌ تر از الکسا می‌تواند سوالات کاربران را متوجه شده و پاسخ آنها را بدهد.

گوگل هوم

گوگل هوم

اکستروژن نامی است که گوگل هوم برای سه بلندگوی تعبیه شده در گوگل هوم در نظر گرفته . سطح بالای این اسپیکر هوشمند حساس به لمس بوده تا بتوان به کمک آن صدای بلندگو ها را کم و زیاد نمود. به گفته کارشناسان کیفیت صدای این بلندگو ها از آمازون اکو بهتر است ولی جای سیستم های صوتی قدرتمند خانگی را نمی تواند بگیرد. پایه این اسپیکر با مزه در رنگ های مختلف تولید می شود تا مشتریان بتوانند بر اساس سلیقه خود رنگ مورد نظرشان را انتخاب کنند.

گوگل هوم

گوگل هوم

زمانی که شما با این اسپیکر صحبت می کنید چراغ های آن روشن می شود تا حس طبیعی تری به شما در حین صحبت کردن دست دهد , انگار که اسپسکر روح دارد و به صحبت های شما گوش می دهد. اسپیکر هوشمند گوگل قابلیت هماهنگی با یوتیوب موزیک , گوگل پلی موزیک , اسپاتیفای , پاندورا , iHeartRadio و TuneIn را دارد. از جمله ویژگیهای عرضه آن دسترسی شش ماهه مجانی به سرویس یوتیوب خواهد بود.

گوگل هوم

گوگل هوم

گوگل هوم می تواند در نقش یک دریافت‌ کننده کروم‌ کست عمل کند به نحوی که بوسیله آن قادرید آهنگ های دلخواهتان را به هر تلویزیون یا بلندگویی که با کروم‌کست سازگار است ارسال کرده و آن را گوش کنید. اکثر گجت های هوشمند گوگل به عبارت “OK Google” واکنش نشان می دهند. دلیل این امر شناسایی موقعیت افراد برای پاسخگویی بهتر از طرف نزدیگ ترن دستگاه به آنهاست.

گوگل هوم

گوگل هوم

در آمازون اکو ۷ میکروفون وجود دارد این تعداد در گوگل هوم به تنها ۲ میکروفون رسیده است. این در حالی است که با بهینه سازی سخت افزاری توانسته از پس تمام تست های مکان یابی بر آید. نکات جالبی مانند واکنش نشان دادن به گجت های دیگری که در نزدیکیشان است ( دستگاه‌هایی مانند ساعت هوشمند یا تلفن هوشمند ) از ویژگیهای این اسپیکر هوشمند گوگل می باشد که کشف آنها با گذشت زمان برای مشتریان لذت بخش خواهد بود.

گوگل هوم

گوگل هوم

با توجه به سازگاری آن با سرویس هایی مانند اوبر یا پلی موزیک اسپاتیفای , گوگل بیان گرده قصد دارد تا API مخصوصی برای آن در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن ها قرار دهد تا بتوانند اپ های کاربردی برای آن طراحی کنند.

گوگل هوم

گوگل هوم

بر اساس آزمایش های که کمپانی Cnet  بر روی این اسپیکر هوشمند انجام داده . این دستگاه تمامی فرمان‌ های صوتی دوتایی را توانسته بخوبی پاسخ دهد و فقط کمی  مشکل در مورد اطلاعات ترافیک داشته و شاید دلیل آن کامل نشدن پروژه توسط گوگل می باشد و در نسخه های بعدی مشتریان شاهد رفع ایرادها خواهند بود.

گوگل هوم

گوگل هوم

قیمت گوگل هوم کمتر از گجت های هوشمند رقبای خود است و این مسئله رقابت را برای شرکت های دیگر سخت تر کرده . برای خرید گوگل هوم شما باید از طریق فروشگاه های معتبر سراسر دنیا اقدام نمائید.

م.خاشعی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *